Komary i kleszcze w ogrodzie

Dbając o nasze ogrody pragniemy, aby relaks w nich był pełną przyjemnością. Sadzimy odpowiednie rośliny. Kosimy trawnik i przycinamy żywotniki. Wybieramy wygodne fotele, wieszamy hamaki. Jakże wielkie jest nasze rozczarowanie, gdy z naszego zadbanego i pielęgnowanego ogrodu, wyganiają nas komary i kleszcze! O ile komary pojawiają się zazwyczaj dopiero wieczorami i uprzykrzają odpoczynek, czy grilla z przyjaciółmi, o tyle kleszcze są zagrożeniem przez cały dzień! Skutecznie atakują wszystkich domowników. Nie oszczędzają ani ludzi, ani zwierząt.

Jak walczyć z komarami i kleszczami?

Oczywiście można zacząć od środków ochrony osobistej. Do wyboru jest wiele sprayów, opasek czy kremów. Działają do kilku godzin i ich aplikację należy powtarzać w ciągu przebywania na powietrzu. Często nieprzyjemnie pachną i należy uważać opryskując okolice twarzy. Przy stosowaniu zawsze należy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na opakowaniu i w ulotce informacyjnej! Dla małych dzieci i zwierząt używać tylko preparatów, które mogą być przez nie stosowane i wyraźnie znajduje się taka informacja na opakowaniu!

Oprysk na komary i kleszcze

Coraz częściej stosowanymi metodami na walkę z insektami w ogrodzie są opryski. Można je wykonywać w pomieszczeniach i na terenach otwartych. Mają szerokie spektrum działania, nie tylko na komary i kleszcze, ale również mrówki, pajęczaki, pchły i muchy. Najlepszą substancją czynną w preparatach na opryski jest alfa-cypermetryna. Zapewnia szybkie i mocne działanie, przy niskim dawkowaniu. Preparat z tą substancją to Fendona 6SC, jest bezpieczny dla roślin, ludzi i zwierząt domowych.

Jak wykonać oprysk preparatem Fendona 6 SC marki AROX?

Na początek należy określić teren, który będzie poddawany opryskowi. 1 litr cieszy roboczej wystarcza na opryskanie 20 m2, a do sporządzenia 1 litra cieczy potrzeba 5 ml preparatu. Preparat jest dostępny w różnej pojemności i należy zakupić odpowiedni do własnych potrzeb.

Zabieg wykonujemy tylko z pomocą sprawnego opryskiwacza, z zachowaniem środków ostrożności! Cieczy nie należy spożywać i stosować bezpośrednio na ludzi i zwierzęta domowe!

Przy stosowaniu w ogrodzie musimy zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne. Oprysk najlepiej wykonywać późnym wieczorem, dla bezpieczeństwa zwierząt domowych i pszczół. Zaleca się spryskanie zarówno trawy, krzewów, drzew itp., jak i foteli, parasoli, parawanów i innych przedmiotów, na których odpoczywamy w ogrodzie. Po opryskaniu ogrodu nie może spaść deszcz. Opady zmyją preparat i zabieg będzie trzeba powtórzyć! Preparat uśmierca owady w ciągu 24 h, dlatego opad po tych godzinach nie powinien wpływać na skuteczność zabiegu.

Podczas oprysku w pomieszczeniach, czy w ogrodzie nie powinny przebywać inne osoby, poza wykonującą zabieg. Należy również nie wpuszczać zwierząt na teren, na którym wykonywany jest oprysk. Bezpieczne wejście dla zwierząt i ludzi jest możliwe dopiero po wyschnięciu preparatu!

Prawidłowo wykonany oprysk, w odpowiednim stężeniu i przy sprzyjającej pogodzie, działa nawet do 12 tygodni. Po tym czasie oprysk należy powtórzyć.

Dodaj komentarz

Close Menu
Call Now ButtonZadzwoń